Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Hayvancılık ve Besicilik Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından 1 Ağustos tarihi itibarı ile başlatılan Hayvancılığa yönelik sağlanan desteklerden ilimizin en üst düzeyde yararlanması için 1 Eylül Çarşamba günü saat:14.30’da Ziraat Bankası Elazığ Şube Müdürlüğü ile müşterek bir organizasyon gerçekleştirilecektir.

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, büyükbaş süt hayvancılığı ile besicilik faaliyetleri için girişimcilere sıfır faizli yatırım ve işletme kredisinin girişimciler için önemli olduğunu belirterek, “Bu önemli destekten ilimiz girişimcilerinin de yararlanması hayvancılık sektörünün gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır.”dedi.

Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Proje kapsamında ülke geleninde 34 bin kişiye yeni istihdam imkanı sağlanması ve ülke ekonomisine de yıllık yaklaşık 5 milyar liralık katkı hedefleniyor.

Destekler kapsamındaki proje ile ‘yatırım kredileri’, ahır, ağıl yapma, süt sağım tesisi kurma ve hayvan alımını kapsayacak. Krediyle, süt sığırcılığına, damızlık etçi sığır, koyun, keçi, büyükbaş hayvan ve manda yetiştiriciliğine sıfır faizli kredi verilecektir. Geri ödemesi 7 yılda yapılacak olan kredinin limiti 7.5 milyon lira olacak ve en üst limitten alındığında yaklaşık bin baş damızlık hayvan alınabilecektir. Kredinin uzun dönemli vadeli olması ve üst limitinin yüksek oluşu hayvancılık sektörüne önemli destek sağlayacaktır.

2010 yılı itibarı ile yaklaşık 20 girişimcimiz Yatırım Teşvik Belgesi çıkartarak, hayvancılık sektörüne yönelik yatırım yapma hususundaki ciddiyetini ortaya koymuştur. Bu girişicilerimize bedelsiz arsa ile birlikte Ziraat Bankası tarafından verilecek olan destekler büyük bir katkı sağlayacaktır.

Bu vesile ile, yapılacak olan bilgilendirme toplantısına tüm üyelerimizle birlikte ilgililerin katılımını bekler saygılar sunarım.”dedi.

1 Eylül 2010 Çarşamba günü saat: 14.30’da Ziraat Bankası Elazığ Merkez Şube Müdürü Türkay Erdoğan tarafından yapılacak olan bilgilendirme toplantısı tüm halkımıza açık olarak yapılacaktır.

 

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 1614 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.8.2010 15:08:32
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.