Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
TOBB’den Pakistan’a Yardım Kampanyası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), yaşadığı sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Pakistan’a yardım elini uzattı. Pakistan’a, yaşanılan felaketten ötürü 1 milyon dolar tutarında nakdi yardım yapma kararı aldıklarını açıklayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yardım kampanyası başlattı. İş dünyası başta olmak üzere herkese bu zor günlerinde Pakistan halkına destek olma çağrısında bulunan Hisarcıklıoğlu, “81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsalarımız kanalıyla, bu yardım faaliyetlerinin duyurulmasını ve yaygınlaşmasını amaçlıyoruz” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yardım kampanyasını Pakistan Büyükelçisi Sardar Tariq Azizuddin, TOBB Başkan Yardımcıları Murat Yalçıntaş ve Faik Yavuz’un katıldığı basın toplantısı ile duyurdu. Hisarcıklıoğlu konuşmasına, “Yakın dostumuz Pakistan halkı, ülke tarihinin en büyük felaketi ile karşı karşıyadır. Öncelikle hayatını kaybeden Pakistanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, mağdurlara sabır ve acil şifalar diliyorum” sözleriyle başladı.

18 Ağustos 2010 tarih ve 27676 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2010/20 sayılı Başbakanlık genelgesi çerçevesinde tüm yardımların tek elden yürütüleceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, toplanan yardımların başbakanlığa iletileceğini söyledi. Başkan Hisarcıklıoğlu, hızlı hareket etmek gerektiğini de vurgulayarak, ''Bugün yardımcı olamazsak, yarın geç olabilir'' dedi.

Tüm Oda ve Borsaların kampanyaya katılması çağrısını yapan Hisarcıklıoğlu iş dünyasına ve hayırsever vatandaşlara da seslenerek aşağıdaki yardım hesabına destek olunmasını istedi.

TOBB’nin yardım çağrısının son derece yerinde olduğunu ifade eden Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’da, Oda Yönetim Kurulu olarak kısa sürede alacakları karar doğrultusunda yardım yapacaklarını belirterek Elazığ iş dünyasının da kampanyaya ilgi göstermesi çağrısında bulundu.

TOBB yardım kampanyası hesap numarası :

HALK BANKASI ANKARA-ÇUKURAMBAR ŞUBESİ

HESAP NO: TR110001200131100016100002

 

NOT:

Yardım kampanyası ile ilgili geniş bilgiler ve bağış yapanlar listesi http://www.tobb.org.tr/pakistan/ adresinde yer almaktadır.

Bu haber 1829 defa okundu.
Ekleme Tarihi :20.8.2010 09:39:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.