Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Risk Yönetimi ve Planlaması Eğitimi

Elazığ TSO eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında, ERT Workgroup işbirliğiyle “Risk Yönetimi ve Planlaması Eğitimi” yapıldı.

Elazığ TSO konferans salonunda 6 Ağustos 2010 Cuma günü saat 13.30 ile 17.00 arasında gerçekleştirilen sertifikalı eğitim programına Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Elazığ TSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile konuya ilgi duyanlar katıldı.

35. Eğitim Faaliyeti

ERT Workgroup Eğitmeni Ferah F.Dayı tarafından verilen eğitim öncesi bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekardağ, bu yıl 35’incisini gerçekleştirdikleri eğitim ve bilgilendirme faaliyetleriyle işletmelerin kurumsallaşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Şekerdağ konuşmasında; “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızın eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri kapsamında, bugün ERT Gurup işbirliğiyle “Risk Yönetimi ve Planlaması” hususunda bir eğitim gerçekleştirilecektir.Odamızın, kurumsallaşma temeli üzerine dayalı, bugüne kadar bilindiği gibi çok sayıda eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri olmuştur. Bu faaliyet ve etkinlikler işletmelerimizin geleceğe güvenle bakmaları ve gelişmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Bugün de Risk Yönetimi ve Planlaması hususunda önemli bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Riski neden bilmeliyiz ve ne yapmalıyız? Riski bilmek ve hesaplamak neyi değiştirebilir? gibi sorular kendimize sorabiliriz.

Riski tanımak, bilmek ve ölçmek mevcut durumu değiştirmez, fakat; işletmemizin yada yapacağımız yatırımın geleceği ile ilgili alacağımız kararları mutlaka olumlu yönde etkileyecektir. Bir yatırımın riski hesaplandıktan sonra yatırımın başarısız olabilme ihtimali ortadan kalkmaz. Fakat, yöneticiler riski tanıyıp, bildikleri zaman yatırım konusunda daha bilinçli kararlar verebileceklerdir.

Risk, mevcut durumu bulanık hale getirip, yanlış kararlar vermeye sürükleyen bir tuzaktır. Riski tanıyarak ve hesaplayarak, bu bulanıklığı ve belirsizliği ortadan kaldırabiliriz. Ayrıca risk, sadece yatırım aşamasında değil, işletmenin tüm süreçlerinde ortaya çıkabilmektedir. Yatırım riski, Piyasa riski, Kredi riski, Çevre riski, İtibar riski, Operasyonel risk,  İş sağlığı ve güvenliğinde kaza riski, Meslek hastalığı riski gibi, olasılıklar söz konusundur.

Bununla birlikte, Riskin sadece olumsuz taraflarına bakılmamalıdır. Riskin pozitif yanları da vardır. Risk olmadan daha yüksek karlar elde etme olanağı olamaz. Özetle, yatırım riskli bir yatırımdır. Firma yatırım yapmaktan vazgeçerek riski yok edebilir. Yatırım yapılmazsa kaybetme olasılığı sıfır olur. Fakat firma bu hareketle kar etme ve gelişme olanağını da yok etmiş olur.

İşte bu denli önemli bir konuda sayın eğitmenimiz tarafından yapılacak olan bilgilendirmenin yaralı geçmesini temenni ediyorum.”dedi.

Eğitmen Ferah Dayı tarafından verilen ve yaklaşık 4 saat süren sunu eşliğindeki eğitim katılımcıların yoğun ilgisini gördü.

Bu haber 1485 defa okundu.
Ekleme Tarihi :7.8.2010 14:32:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.