Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Bakan Ergün’e Elazığ’ın Sorunları Dosyası Verildi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün 14 Temmuz 2010 tarihinde Elazığ’a yaptığı ziyarette, Elazığ TSO tarafından hazırlanan ve ilin acil çözüm bekleyen sorunlarıyla ilgili dosya, Elazığ Valisi Muammer Erol tarafından takdim edildi.

Elazığ Havaalanında Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ve çevre illerden gelen Belediye başkanı ve çeşitli daire müdürleri ile STK temsilcileri tarafından karşılanan Bakan Ergün, karşılamanın ardından Elazığ OSB’yi ziyaret etti.

OSB’yi araçla gezen Bakan Ergün daha sonra OSB Müdürlüğünde bir basın toplantısı yaparak gündeme ilişkin çeşitli gelişmeleri değerlendirerek, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün yaptığı değerlendirmede, “Elazığ Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı çalışmaları bitme noktasına gelmiş. 3’üncü etabın ihalesi de tamamlanmış durumda, kalan çalışmalar da kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Elazığ OSB yüzde 76 doluluk oranına ulaşmış durumda. Yeni yatırımcı talepleri var. Bu taleplerle de organize sanayi bölgemiz yüzde 100’lük doluluk oranına ulaşmış olacak. Elazığ organize sanayi bölgemiz teşvik yasası kapsamı içinde, sanayicilerimiz bu teşvik yasasından yararlanıyor. Bedelsiz arsa tahsisi ile ilgili süre geçen hafta içerisinde dolmuştu. Önümüzdeki hafta içerisinde Mecliste bir yasa tasarısının içerisinde bedelsiz arsa tahsisinin süresinin de uzatılmasıyla ilgili bir düzenleme olacak. O düzenlemeyle beraber organize sanayi bölgelerimizde yatırımcılara bedelsiz arsa tahsisi devam edecek ve buda yatırımları önemli ölçüde hızlandıracak. Elazığ organize sanayi bölgesi gerçekten bölge için çok önemli bir noktada kurulmuş bulunuyor. Bölge havaalanına çok yakın bir yerde. Demir yolu hemen içinden geçiyor. Organize sanayi bölgesi içerisinden geçen demir yolu ulaşımı ile ilgili bir çalışmamız daha var. Demir yolu üzerinde lojistik merkez oluşturarak malların sevkiyatını ve hammadde ürünlerinin gelmesini kolaylaştıracağız. Demir yolu üzerinde lojistik merkez oluşturarak Anadolu illerini limanlarla buluşturma projesini de gerçekleştirmiş olacağız. Oluşturulacak lojistik merkezle Elazığ organize sanayi bölgesindeki yatırımlar daha da avantajlı olacak.”dedi.

Bakan Ergün değerlendirmesinin ardından Vali Muammer Erol’un elinden ilin önemli sorunları ile ilgili hazırlanmış olan dosyayı aldı.

 

Elazığ TSO tarafından Bakana takdim edilen dosyada yer alan önemli sorunlar:

- Doğu Anadolu Projesi (DAP) hayata geçmesi

- Kuzova Sulama Projesi

-  KOSGEB Kredileri

- Teşvikler

-  Elazığ Havalanı Alt ve Üst Yapı İnşaatı

- Fırat Teknokent A.Ş.

- Elazığ Yöresi Üzümün Değerlendirilmesi

- F.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Öğretim Üyesi Kadrolarının Serbestliği

Bu haber 1734 defa okundu.
Ekleme Tarihi :17.7.2010 18:56:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.