Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı

Odamızın Temmuz ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Nuri Önal Başkanlığında 13 Temmuz Salı Günü yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Önal değerlendirmesinde şunları söyledi: “ Yaz sıcaklarının yaşandığı ve iş yapma arzusunun en aza girdiği Temmuz Ayı içerisinde yaptığımız Meclis toplantısına katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder en derin saygılarımı sunarım.

Değerli Arkadaşlar bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz 16 Meclis toplantısında ilimizin yöneticileri, kanaat önderleri ile ekonomi ve sanayimizi etkileyen kurum yöneticilerini ağırladık.

Bunları hatırlayacak olursak;

· OSB Müdürü                                                 Mehmet Kaymaz

· KOSGEB Sinerji Odağı Yöneticisi                     Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan

· Teknokent Müdürü                                          Prof.Dr. Erhan Akın

· Elazığ Valisi                                                    Muammer Erol

· Emniyet Müdürü                                              Fahrettin Coşkun

· F.Ü.Rektörü                                                    Prof.Dr. Feyzi Bingöl

· Belediye Başkanı                                             M.Süleyman Selmanoğlu

· İl Defterdarı                                                    Rıfat Özyünlü

· Elazığ Ticaret Borsası Başkanı                          M.Ali Dumandağ

· Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri                       Fethi Altunyuva

Odamız Meclis toplantılarını onurlandırmışlardır. Bu konuklarla Üyelerimizin yada ilimizin çeşitli sorun ve beklentileri tartışılmış, görüş ve önerilerimiz ilk ağızdan muhatabına ulaştırılmıştır.

Bu birliktelikler kurumlar arası diyalogların da gelişmesine vesile olmuş ve Odamız bugün Elazığ’daki tüm kurum ve kuruluşlar ile en üst düzeyde işbirliği içerisindedir. Bu vesile ile burada Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Zira bu diyalog ve işbirliklerinin geliştirilmesi hususunda yoğun gayret ve iştirakleri söz konusudur.

Değerli Arkadaşlar;

Meclisimizin bundan sonraki toplantılarında da bu geleneği sürdürmek ilimizin ve üyelerimizin menfaatlerinedir diye düşünmekteyim. Bu nedenle sizlerden gelecek öneri ve talepler önem taşıyor. Toplantılarımıza kimlerin çağrılması gerektiği ve gündeme getirilecek önemli konuları burada masaya yatıralım istiyorum. Çünkü ilin en önemli kanaat önderi olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndan tüm toplumun önemli beklentileri söz konusu. Bu beklentilerin karşılanması noktasında elbette biz Oda olarak icra makamı değiliz. Ancak, etkili bir kamuoyu oluşturma ve başta üyelerimiz olmak üzere halkımızın hislerine tercüman olma asli görevimiz olsa gerek diye düşünmekteyim.

Bu nedenle, burada bulunan Meclis Üyesi arkadaşlarımız Odamızın tüm sektörlerini temsil ediyorlar. İlin genel anlamda yada sektörel manadaki sorunları ile ilgili bir grup çalışması yapılmasını öneriyorum. Birinci gruptan, 14’ncü gruba kadar tüm Meclis üyesi arkadaşlarımız bir sonraki toplantıya bir çalışma hazırlasınlar. Bu çalışmaları değerlendirip önümüzdeki süreç içerisinde bir yol haritası oluşturalım. Çünkü sorunların konuşulması ve gerekli çözüm üretilmesi için mücadele verilmesi gereken yer burası. Ayak üstü sohbetler, kahve dedikoduları yada bireysel manada verilen mücadelelerin bir yararı yok. Meclis olarak gerek ilin gerekse sektörel manada dile getirilecek tüm sorunların takipçisi oluruz.

Değerli Arkadaşlar;

Meclis Başkanı olarak sizlerden öncelikli ricam, Ağustos ayı Meclis toplantısına bu gündemle girmemizdir. Grupları temsil eden arkadaşlarımızdan bu çalışmaları bekler, hepinize en derin saygılarımı sunarım.”

Meclis Başkanı Nuri Önal’ın değerlendirmesinin ardından Haziran Ayı Yönetim Kurulu faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, faaliyet raporunu okudu. Toplantı Meclis Üyelerinin görüş ve önerileriyle sona erdi.

Bu haber 1530 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.7.2010 16:44:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.