Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
PROJE YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

26 Haziran, Cumartesi günü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen Proje Yönetimi Çalıştayı yoğun ilgi gördü. Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Elazığ oluşumu katkılarıyla, Elazığ TSO bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi tarafından organize edilen etkinliğe, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, proje ofislerinin yetkilileri, Elazığ TSO üyesi işletmelerin temsilcileri, Fırat Üniversitesi akademik personeli ve ilgi duyan birçok vatandaş katıldı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, toplantının açılış konuşmasında Kırsal Kalkınma, AB destekleri, Tübitak, Sodes, Santez gibi birçok noktadan, toplumun hem ticari hem de sosyokültürel gelişimi için teklif çağrılarının sık sık açıklandığını ve proje yönetimi kavramının tüm kurum ve kuruluşlarda vazgeçilmez bir olgu haline geldiğini belirtti. Bu derece önemli bir konuya özen gösterdikleri için, toplantı salonunu tamamen dolduran katılımcılara ve Elazığ TSO’nun organize ettiği bu etkinliğe katkı sağlayan Genç Girişimciler Derneği Elazığ oluşumuna teşekkürlerini iletti.

Çalıştayın ilk bölümü, Gaziantep Abigem yetkilisi Nurcan Talay’ın sunumu ve izleyicilerin katılımıyla etkileşimli bir toplantı havasında gerçekleştirildi. Proje mantığının temelleri, izlenecek yol ve dikkat edilecek detaylar tartışıldı. İkinci bölümde -bir JCI Türkiye girişimi olan- Türkiye Eğitim Enstitüsü kuruluşu eğitmeni Mikail Çakmak, katılımcılardan ekipler oluşturarak etkinliğin sonuna kadar proje odaklı düşünmeyi ve katıldıkları etkinlikten en yüksek faydayı almalarını sağladı.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Elazığ oluşumu Başkanı Nida Platin, “Gelişim için değişim şart, ancak değişim için de birilerinin emek vermesi gerekiyor; bizler bu amaçla bir araya geldik. Bu amaçla çıktığımız yolda, toplum için projeler planlarken, ekip içinde her anlamda karşılıklı fayda sağlayabilecek, Türkiye genelinde ve uluslar arası dostlukların şekillendiği bilinç-odaklı sosyal bir ağın temellerini de oluşturuyoruz” dedi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyon tecrübesi sayesinde yüksek bir katılım sağlandığı ve verim elde edildiğini bildiren Nida Platin, çalıştaya katılan ve Elazığ’da gelişime destek olmayı amaçlayan birçok kişinin kurdukları oluşuma ilgi duyduğunu, ilimizin bireysel ve toplumsal anlamda gelişimi için faaliyetlerine hızla devam edeceklerini bildirdi.

Çalıştayın sonunda katılımcılar tarafından doldurulan değerlendirme formları, eğitmenlerin yeterli, salon hazırlığının ve ikramların güzel, tanıtım broşürleri ve promosyonların faydalı ve genel olarak etkinliğin ilgi uyandırarak gelişim sağladığı yönünde oldu.

Çalıştay sunusunu indirmek için tıklayınız.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 3019 defa okundu.
Ekleme Tarihi :28.6.2010 12:15:52
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.