Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
İsrail “İnsanlık Suçu” İşlemektedir…

Gazze’ye insani yardım malzemesi taşıyan ve Türkiye dahil 32 ülkenin sivil toplum kuruluşları mensuplarından oluşan yardım konvoyuna Uluslar arası kara sularda İsrail askeri kuvvetleri tarafından güç kullanılmasını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Aralarında yaşlı, kadın, çocuk ve farklı dinlere mensup din adamlarının da bulunduğu sivilleri hedef alan ve uluslararası hukukun açık ihlalini teşkil eden ve açık şekilde insanlık suçu niteliği taşıyan bu saldırıyı uluslararası camianın da kınamasını beklemekteyiz. Çünkü İsrail, bu davranışıyla uluslararası kamu vicdanını derinden yaralamıştır.

Bölge huzurunun teminatı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin olayın meydana gelmesinden sonra göstermiş olduğu tepki ve siyasi girişimlerini de desteklediğimizi ve takdir ettiğimizi belirtmek istiyorum.

Menfur olayda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Gemide bulunan tüm vatandaşlarımızın ve gemilerin bir an önce serbest bırakılması ve insanlık için Gazze’ye gitmelerinin sağlanmasını temenni ediyoruz.

İnsanlık vicdanını rahatsız eden bu menfur olayla birlikte, İskenderun’da meydana gelen hain saldırıda 6 askerimizin şehit olması ve 11 askerimizin de yaralanması bizleri derinden üzmüştür. Halkımızın huzur ve güvenliğini tehdit eden ve Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bozmaya yönelik bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle camia olarak kınıyoruz.

Kalleş saldırıda şehit olan tüm askerlerimize rahmet, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Ali ŞEKERDAĞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Bu haber 1439 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.5.2010 14:26:03
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.