Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
25 Genç Girişimciye Kendi İşini Kurma Fırsatı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve Elazığ İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından imalat sanayinde kendi işini kurmak isteyen 25 genç girişimci için müşterek bir program hazırlandı.

 Program kapsamında “KOSGEB İş-Kur Girişimcilik Eğitimi” toplantısı Elazığ TSO Konferans salonunda çok sayıda girişimcinin katılımı ile yapıldı. ETSO Başkanı Ali Şekerdağ, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilere yönelik müşterek bir organizasyon yapıldığını söyledi.

Projeyi yürütecek firma temsilcisi ve İş-Kur İl Müdürlüğü temsilcisi gözetiminde anket formlarının doldurulacağını ifade eden Şekerdağ, böylelikle imalat sanayisinde kendi işini kurmak isteyen 25 kişinin tespitinin yapılacağını kaydetti. Şekerdağ, “Yapılacak seçmeler sonucunda eğitime tabi tutulacak girişimcilerden, iş planı hazırlayan ve başarılı iş fikri olanlara şirket kurulumu ve tefrişat için kullanılmak üzere 4 bin lira hibe ve 40 bin lira yüzde “0” faizli 36 ay vadeli 1 yıl geri ödemesiz destek sağlanacaktır” diye konuştu. Başkan Şekerdağ, ilin en önemli problemi olan işsizliği azaltma ve yeni iş sahaları açma amacıyla iş fikri olup, bunu küçük bir sermaye ile hayata geçirmek isteyen genç girişimciler için önemli bir fırsat sunduklarını söyledi.

İş-Kur proje yöneticisi Fethi Ahmet Gel de, klasik anlamda artık ‘balık vermek değil, balık tutmayı’ öğretmenin lazım olduğunu ifade ederek, bu amaç doğrultusunda programın hazırlandığını bildirdi. Gel, “Bundan sonraki süreçte hedefimiz katılımcılar arasında projesi olanların bilgi ve becerilerini tespit ederek 25 arkadaşımızı seçmektir. İnşallah başarılı oluruz” dedi.

Proje koordinatörü Taner Baltacı ise bugün için 3 saatlik bir eğitimin olacağını, eğitimin girişimciliğin sınanmasıyla ilgili olduğunu söyledi. Katılımcılardan, girişimciliklerini ve kendilerini tartmasını isteyeceklerini kaydeden Baltacı, eğitimden sonra bir anket çalışması yapılacağını bildirdi. Baltacı, şöyle konuştu: ``Bugün ve yarın 25 kişiyi inşallah seçeceğiz. Bu seçmelerden sonra 5 gün süreyle seçilen kişilere direk girişimcilik eğitimi verilecek. Bu eğitimi de başarıyla tamamlayan kişiler Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi, 4 bin liralık hibeyi ve 40 bin liralık desteği almaya hak kazanacaklar. Geçen yıl da yine Elazığ TSO ile müşterek yürütmüş olduğumuz projede, ülke geneline oranla önemli bir başarı sağlanmış ve katılımcılar içinden 25 kişinin kendi işini kurmuştur. Bu yıl da amacımız bu başarıyı tekrarlamaktır. Ancak bu programa iş güvenceleri olanlar ile Bağ-Kur`u, kendi işletmesi olan kişiler katılamayacak. Bu programız iş güvencesi olmayan ve girişimci olanlara yöneliktir.”dedi.

Bu haber 1637 defa okundu.
Ekleme Tarihi :27.4.2010 10:49:01
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.