Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Meclis Toplantısı İl Emniyet Müdürü’nün Katılımı İle Yapıldı

Toplantıda Elazığ Emniyeti’ne hizmetlerinden ötürü teşekkür edildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Nisan ayı Meclis toplantısı Meclis Başkanı Nuri Önal başkanlığında yapıldı. Toplantıya İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun misafir olarak katılırken, güvenlik ve Emniyetin çeşitli çalışmaları değerlendirildi

Meclis Başkanı Nuri Önal toplantının açılış konuşmasında Türk Polis Teşkilatının 165. Yıldönümünü kutlaması nedeniyle, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun’a kutlama mesajını ileterek sözlerine başladı. Önal konuşmasında, “Öncelikle şahsınızda tüm Emniyet teşkilatımızın 165. Yıldönümünü kutluyorum. Şehit olan tüm Emniyet Mensuplarını bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyorum” dedi.

Önel değerlendirmesinde, her ay ilimizin bir yöneticisinin yada kanaat önderinin Meclis toplantısına davet edildiğini belirterek, “Odamızın Nisan Ayı Meclis Toplantısına iştirakiniz nedeniyle öncelikle hepinize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. Bu ayki Meclis Toplantımızın konuğu İlimiz Emniyet Müdürü Sayın Fahrettin Coşkun olmuştur. Meclis Üyelerimizle birlikte ilimizin sorun ve güvenliği ile alakalı değerlendirmelerde bulunmak üzere davetimize icabet ettiği için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. İl Emniyet Müdürlüğümüz bağlı birimleriyle birlikte bugün son derece özverili ve etkili bir hizmet vermektedirler. Yapılan istatistiklerde huzur ve güven anlamında ilimiz bölgemizin en önde gelen şehirlerinden biri haline gelmiştir.

Elazığ’ın doğu ve batı arasında bir geçiş güzergâhı olduğunu kabul edersek, özellikle uyuşturucu ile mücadelede Elazığ Emniyet Müdürlüğünün büyük bir başarı gösterdiği ortadadır. Yine özellikle hırsızlık olaylarında Emniyet Müdürlüğü’nün ciddi çalışmaları neticesinde çok sayıda vaka çözüme kavuşmuş ve hırsızlara göz açtırılmamıştır. Mobese Kameralarının ilimizde kullanılmaya başlanmasının ardından trafik kazaları ve ihlaller ile hırsızlık olaylarında ciddi bir azalma görülmeye başlanmıştır.

Ancak şehrimizin özellikle Hürriyet Meydanı, Saray camii altı, Sanayi Sitesi gibi işyerlerinin yoğun olduğu bölgelere de Mobese kamaraların konulması başta üyelerimiz olmak üzere tüm esnafımızın beklentileri arasındadır.

Bu hususta Odamız tarafından İl Emniyet Müdürlüğümüze talebimiz olmuştur. Ancak, ekonomik şartların uygun olması halinde bu hizmetin sağlanacağı bilgisi verilmiştir. Bu talebimizi bugün bir kez daha Sayın Emniyet Müdürümüze sözlü olarak iletiyoruz. Oda olarak biz de kendilerine her zaman olduğu gibi bu konuda da destek ve yardıma hazırız.

Bu düşüncelerle, diğer kurumlarla olduğu gibi Emniyet Müdürlüğümüzle de müşterek çalışma ve faaliyetlerimizin bundan sonraki süreç içerisinde artarak devam edeceğini belirtir, saygılar sunarım.”dedi.

İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun’da değerlendirmesinde, toplantıya katıldığından dolaylı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Meclis Başkanımızın davetine icabet ederek bugün siz çok değerli işadamlarımızla birlikte olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, kurumumuzun yapmış olduğu tüm faaliyet ve çalışmalara katılmaktadır. Yine sizin yapmış olduğunuz faaliyetlere de biz katılıyoruz. Dolayısı ile zaten sürekli bir iletişimimiz söz konusu. Bu nedenle yapmış olduğumuz çalışmalarda Elazığ halkı ile gerçekten çok iyi bir bütünlük sağlıyoruz. Kurumumuzun başarısı da zaten vatandaşlarımızın bu desteğinden geliyor. Ancak şunu ifade edeyim ki, ilimizde özellikle gerçekleşen hırsızlık olaylarının büyük bir bölümü çevre illerden buraya gelen vatandaşlarımızca yapılıyor. Yine uyuşturucu konusu da keza aynı. Biz bunlarla etkili bir şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz. Başkanımın da ifade ettiği gibi mobese kamera kullanın Ülkemizdeki ilk 20 ilden biri konumundayız. Bu sayede çok sayıda olay çözülmüş ve bu kameralar caydırıcı özelliği ile de suçu azaltmıştır. Huzur adası Elazığ imajını elimizden geldiğince korumanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, Yönetim Kurulu’nun Mart ayı faaliyetleri hakkında Meclis Üyelerine bilgiler verdi. Toplantı, Meclis Üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

Bu haber 1518 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.4.2010 14:51:23
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.