Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Kuzey Iraklı İşadamları Başkan Şekerdağ’ı makamında ziyaret etti…

Kuzey Irak eski Sağlık Bakanı Dr. Salih Ömer, İşadamları Ahmed Haj Ali ve Zekeriya Allahverdi ile Elazığlı İşadamı Dr. Ali Şekerlisoy Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ettiler.

Elazığlı İşadamı Dr. Ali Şekerlisoy’un projelendirip Sağlık Bakanlığına onaylattığı ve Kuzey Irak’ta yapımına başladığı hastanenin yöneticileri Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekardağ’ı makamında ziyaret ederek yatırım hakkında bilgiler verdiler.

Ziyarette kurulan hastanenin Başhekimi ve K.Irak eski Sağlık Bakanı Dr. Dahil Salih Ömer, işadamı ve tercüman Ahmed Haj Al, Zekeriya Allahverdi ve Dr. Ali Şekerlisoy hazır bulundu. Kuzey Irak’ta sağlık alanında yatırım yapmak için çalışmalara başladıklarını ve ilk olarak İşadamı Resul Hoşnan’a bir hastane yaptıklarını belirten Dr. Ali Şekerlisoy bu kapsamda Kuzey Irak’tan misafirleriyle birlikte Elazığ protokolünü ziyaret ederek yatırımları hakkına bilgi verdiklerini bu kapsamda Elazığ TSO’yu da ziyaret ettiklerini ifade etti.

Başkan Şekerdağ, ziyarette K.Irak ile Türkiye arasında sınır olmasına karşın tarihi süreç içerisindeki ilişkiler nedeniyle insanların kalpleri arasında bir sınır bulunmadığını söyledi. Başkan Şekerdağ değerlendirmesinde, “Kuzey Irak’a kısa bir süre önce Oda Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyarette kendimizi başka bir ülkede hiçbir zaman hissetmedik. Bu karşılıklı kültürel ilişkilerden geliyor. Ülkemiz ile Kuzey Irak arasındaki ticari ilişkiler sürekli büyüyor. Bu çerçevede Elazığ ile Kuzey Irak arasındaki ticaretin daha ciddi boyutlara ulaşması için kısa bir süre içerisinde işadamı heyeti ile bir ziyaret planlıyoruz.”dedi.

Dr. Dahil Salih Ömer de tercüman aracılığı ile ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Şekerdağ’a teşekkürlerini ifade etti. Dr. Ömer konuşmasında, “Şahsıma gösterilen ilgi Bakanlığım döneminden daha üst düzeydedir. Misafirperverliğiniz beni çok duygulandırdı. Elazığ TSO öncülüğünde yapılacak ziyarette mutlaka yer almak isteriz. Karşılıklı ticaret ve ilişkilerimizin artarak devam etmesi noktasında gösterdiğiniz özverili girişimleriniz için şahsınızda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiasına şükranlarımı arzediyorum.”dedi.

Başkan Şekerdağ, konuşmaların ardından Elazığ TSO’yu ziyaretleri anısına konuklara birer plaket takdim etti.


ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

 

 

Bu haber 3094 defa okundu.
Ekleme Tarihi :21.4.2010 11:56:11
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.