Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Polonya Ticaret Müsteşarı  Mıerzwa Elazığ TSO’da İşadamlarıyla bir araya geldi…

Polonya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek ve kenti tanımak üzere Elazığ’a gelen Polonya Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Mıchal Mıerzwa, Türkiye'deki bütün Ticaret ve Sanayi Odaları ile görüşeceklerini ve gittiği illeri ülkesine tanıtacağını belirterek Polonyalı iş adamalarını Elazığ’a yatırım yapmaları için yönlendireceklerini söyledi.

Polonya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Michal Mierzwa Türkiye ile Polonya arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve Türkiye'de yapılabilecek yatırımlar için uygun koşullar oluşturmak üzere gerçekleştirdiği geziler kapsamında Elazığ’a geldi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Polonya Ticaret Müsteşarını, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Polat Şaroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Tevfik Özlü ve Yusuf Demirtaş karşıladılar. 

Müsteşar Mierzwa ilk olarak Polonya Devlet Başkanı ve ülke yöneticilerinin hayatlarını kaybettiği uçak kazasından ötürü yasta olduklarını, bu nedenle de ziyaretleri gerçekleştirip gerçekleştirmemek anlamında ilk etapta tereddütler yaşadığını söyledi. Elazığ’ın da yakın tarihte büyük acı yaşadığını hatırlatan Müsteşar, Elazığ halkına başsağlığı dilemek için de geziyi ertelemediklerini belirtti. Her iki ülke arasındaki dostluğu ve ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini belirten Michal Mierzwa, Polonyalı işadamlarını Türkiye'ye ve Elazığ’a getirerek yatırım yapmalarını sağlayacağını ifade ederek, "Türkiye ve Polonya arasındaki ticari ilişkiler maalesef istenilen düzeyde değil. Buna rağmen her iki ülkenin ekonomik verileri birbirlerine çok yakın. Biz bu ilişkilerin geliştirilerek iki ülkenin menfaatleri doğrultusunda ticaretimizi büyütmenin gayretinde olacağız" dedi.

Mierzwa, değerlendirmesinde "Polonya kendi etrafındaki ülkelerle iş yapmayı daha çok istiyor. Türkiye de kendisine sınır olan ülkelerle daha fazla çalışıyor. Bu anlayışı düzeltmek için çalışmalar yapmak istiyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Elazığ başta olmak üzere diğer illeri de gezerek oradaki fabrikalarında Polonya ile çalışması için teşvik edeceğiz. "dedi.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal ile Yönetim Kurulu Başkan Vekili Polat Şaroğlu, Polonya halkına yaşamı oldukları büyük acıdan dolayı başsağlığı dilediler. Yapılan değerlendirmede, Elazığ ile Polonya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi noktasında atılan bu ilk adımın ardından Polonya ve Elazığ’da işadamlarını bir araya getirmenin gayretinde olacaklarını söylediler.

Toplantıya katılan işadamları da Polonya hakkında çeşitli bilgiler alarak yatırım imkanları konularını değerlendirdiler.


ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu haber 2032 defa okundu.
Ekleme Tarihi :13.4.2010 16:06:40
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.