Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
GAPSUN Konsorsiyumu Elazığ TSO’da Toplandı

GAPSUN Konsorsiyumu Proje ortakları; KOSGEB Gazintep Müdürlüğü, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Üniversitesi TEKNOPARK A.Ş., Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Van Ticaret ve Sanayi Odası ile irtibat ofisleri; Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri Elazığ TSO’da bir araya geldi.

Başkan Şekerdağ: Proje Beklentileri Karşılamalı…

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ ile Yönetim Kurulu Üyesi Y.Zeki Kılışçı’nın da katıldığı toplantıda bilgiler veren Proje Koordinatörü ve Gaziantep KOSGEB TEKMER Müdürü Selçuk Eriş, projenin bundan sonraki dönemde izleyeceği stratejilerin belirlenmesi için bir araya gelindiğini söyledi.

Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da toplantıda yaptığı değerlendirmede, projenin iş dünyasına somut hizmetler sunması ve projenin uygulandığı illerdeki işletmelere yol gösterici faaliyetler yapmasının öncelikli beklentileri olduğunu ifade etti. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Proje ortağı 5 kurum olarak 17 ile hizmet vermek üzere bu proje uygulanmaktadır. Bizim Oda olarak öncelikli beklentimiz projenin somut göstergeler itibarı ile bu 17 ilde faaliyet gösteren işletmelerimize fayda sağlamasıdır. Bu vesile ile projenin 2010 ve sonraki iki yıllık hedeflerinin belirlenmesi ve stratejilerinin oluşturulması adına yapılan bu toplantıya büyük önem veriyoruz. Odamız Genel Sekreterliği, KOSGEB Sinerji Odağımız ve proje ortaklarının bir araya gelerek tartışma ortamının oluşturulduğu bu toplantı sonucunda beklentilerimizi karşılayacak kararlar alınmasını beklemekteyiz. Bu vesile ile sizleri ilimizde ve Odamızda ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum”dedi.

Eriş, GAPSUN Konsorsiyumdan Hakkında Bilgiler Verdi

GAPSUN Koordinatörü ve Gaziantep KOSGEB TEKMER Müdürü Selçuk Eriş proje hakkında yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi: “Türkiye’deki 7 Konsorsiyumdan biri olan GAPSUN Konsorsiyumu proje kabulünün ardından, 22.04.2009 tarihinde Çerçeve Ortaklık Anlaşması’nın Avrupa Komisyonu tarafından onaylanması ve imzalanmasıyla 1.455.910 Euro tutarındaki toplam bütçesi ile 2010 yılı sonuna kadar devam edecek olan faaliyetlerine 2008 yılı itibariyle başlamıştır.

GAPSUN Konsorsiyumu ortakları KOBİ’lere yönelik bilgilendirme, bilinçlendirme, geri bildirim, işbirliği ve danışmanlık, uluslararasılaştırma, Avrupa İşletmeler Ağı’na üye olan ülkelerdeki KOBİ’ler arası ticari işbirliğinin kolaylaştırılması, yenilikçiliğin teşvik edilmesi, teknoloji ve bilgi aktarım hizmetleri, KOBİ’lerin 7. Çerçeve Programı gibi topluluk çerçeve programlarına katılımlarının teşvik edilmesi gibi hizmetler sunmakta ve AB projeleri ve fonlarına erişim sağlamaktadır. Üç modül altında toplanan bu hizmetlerin yanı sıra GAPSUN Konsorsiyum ortakları, bölgesindeki firmalara yabancı ülkelerden iş ortağı bulmaları konusunda yardım etmekle birlikte, firmaları ziyaret ederek firmanın mevcut sorunlarını analiz etmekte ve bu sorunların çözümü konusunda ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.

GAPSUN Konsorsiyumu olarak Sayın Başkanımızın ifade etmiş olduğu gibi iş dünyasının somut beklentilerini karşılamak üzere sürekli toplanıyoruz. Bugün Elazığ TSO’nun evsapiliğinde bir araya geldik. Önümüzdeki hizmet döneminin planlamasını yaparak bir strateji oluşturmak istiyoruz. Göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Toplantıya; Gaziantep KOSGEB TEKMER Müdürü Selçuk Eriş, Gaziantep Ticaret Odası GAPSUN  temsilcisi Gülbin Çalışkantürk,  Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut, Gaziantep Ticaret Odası temsilcisi N.Sezgin Arıkan, Van TSO temsilcisi Özlem Kalçık, Diyarbakır TSO Temsilcisi Kamuran Toktanış, Şanlıurfa TSO Temsilcisi Nimet İnce, Elazığ TSO temsilcisi A.Oğuz Tanyıldızı ile Elazığ KOSGEB Sinerji Odağı Yöneticisi Yrd.Doç.Dr. Ahmet Orhan katıldılar.

Bu haber 2628 defa okundu.
Ekleme Tarihi :3.4.2010 13:20:33
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.