Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO ile Albaraka Türk Arasında Protokol İmzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. arasında Elazığ TSO Üyelerinin uygun koşullarda kredi kullanmasını öngören ticari protokol anlaşması düzenlenen törenle imzalandı.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret eden Albaraka Türk A.Ş. Pazarlama Bölge Müdürü Mustafa Çetin ile Bankanın Elazığ Şube Müdürü Selim Bulut hazırlanan protokolü imzaladılar.

Törende bir değerlendirmede bulunan Başkan Şekerdağ, Oda üyelerinin uygun koşullarda kredi kullanması hususunda ilimizdeki birçok banka ile ticari protokoller imzaladıklarını belirterek, “Yaşanan küresel ekonomik krizin etkilerinin devam ettirdiği bir süreçte Üyelerimizin ihtiyaç duydukları kredilere daha uygun koşullarda ve daha az bürokrasi ile ulaşmalarına büyük önem vermekteyiz. Ancak üzülerek şunu görüyoruz ki, bankacılık sektörü bu dönemde reel sektörün taleplerini tam anlamı ile karşılayamamış ve hiçbir kolaylık yada esneklik gösterilmeksizin çok sayıda üyemizin kredi talepleri geri dönmüş, devam eden krediler zamanından önce geri istenmiştir. Bankacılık sektörü ile yaşanan tüm sıkıntılar Odamız tarafından rapor haline getirilmiş ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kuruluna iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine ulaştırılmıştır. İşte bu sıkıntılı dönemde et ve tırnak gibi birbiriyle ayrılmaz bir bütün olması gereken özel sektör ile finans sektörü arasında yeni ticari anlaşmalar ve girişimlerimiz devam etmektedir. Bu doğrultuda Katılım Bankacılığı alanında ülkemizin önde gelen kuruluşlarında biri olan Albaraka Türk ile bugün bir ticari protokol imzalıyoruz. İnanıyoruz ki, üyelerimiz ve ilgili banka bu anlaşmadan memnun bir şekilde istifade edeceklerdir.”dedi.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Pazarlama Bölge Müdürü Mustafa Çetin’de değerlendirmesinde, hizmet anlayışlarında reel sektörün önünü açmak olduğunu ifade ederek, “Sayın Başkanımızın ifade etmiş olduğu sorunlar memnuniyetle ifade ediyorum ki, bankamızda yaşanmamaktadır. Biz özel sektörün önünün açılması ve bankacılık sektöründen taleplerin karşılanması noktasında elimizden gelen desteği ve kolaylığı göstermekteyiz. Bu anlaşmanın Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.”dedi.

Yapılan protokol ile Oda üyeleri 48 aya kadar TL cinsinden aylık yüzde 1 komisyonla kredi kullanabilecekler.

 

Bu haber 1610 defa okundu.
Ekleme Tarihi :31.3.2010 17:05:42
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.