Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
8 Mart tarihinde Elazığ Karakoçan merkezli meydana gelen depremin yaralarının sarılması için iş dünyasının çatı örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 500 bin TL yardım çeki Elazığ Valisi Muammer Erol’a verildi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Akyıl, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Polat Şaroğlu, Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Dumandağ ile TOBB Odalar ve Borsalar Daire Başkanı Fatih Soysal Elazığ Valisi Muammer Erol`u makamında ziyaret etti.

Ziyarette TOBB Yönetim Kurulu Üyesi M. Ali Kuseyri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetim kurulu adına depremde hayatını kaybedenlere Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifa dileğinde bulundu. Yaşanan acının herkesin acısı ve sorumluluğunda olduğunu, böylesi doğa olaylarının önlemenin şüphesiz mümkün olmadığını belirten Kuseyri, “Niçin benzer felaketler bazı ülkelerde çok daha büyük yıkımlara yol açmaktadır?” sorunu sormanın da herkesin en doğal hakkı ve görevi olduğunu kaydetti. Kuseyri, şunları söyledi: “Türkiye doğal afet riski yüksek olan bir ülkedir. 1999 Marmara Depremi sonrasında yapılan çalışmalar yapıların birçoğunun sorumsuzca, insan hayatını hiçe sayarak inşa edildiğini ortaya koymuştur. İmar kanunundaki eksiklikler ve deprem riski göz ardı edilerek inşa edilen yapılar, söz konusu felaketin faturasını ağırlaştırmıştır. Fiziki ve kurumsal altyapının güçlendirilmesi, felaketlerin etkilerini azaltacaktır. Lakin bu uzun vadede başarılabilecek pahalı bir iştir. Bu noktada, daha önce de çeşitli defalarca tekrarladığımız üzere aksiyon planları derhal vakit kaybedilmeksizin uygulamaya konulmalıdır. Bu işin şakası yoktur. Her felaket sonrasında yapılan konuşmalar can ve mal kaybını önlemiyor. Konuşmaların icraata dönüştürülmesi şarttır.”

Elazığ`da meydana gelen depremle oluşan yaraların milli birlik ve beraberlik duygularıyla el birliğiyle sarılması gerektiğine inandıklarını belirten Kuseyri, devletin bu konuda gereken gayreti gösterdiğine işaret  etti. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi M.Ali Kuseyri, iş dünyasının temsilcisi TOBB`un da bu alanda yapılması gerekenin sadece devlete ait olmadığı düşüncesiyle yakınlarını kaybeden, evlerini yitiren ve zor günler geçiren bölge halkının yaralarının daha çabuk sarılabilmesi adına TOBB olarak taşıdıkları sosyal sorumluluk bilinciyle 500 bin TL katkıda bulunduklarını kaydetti. Kuseyri ayrıca Valilik koordinasyonunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası öncülüğünde açılan yardım kampanyasına da TOBB`a bağlı 365 oda ve borsanın geniş katılımının sağlandığını bildirdi.

 

Erol: İşdünyamıza şükranlarımızı sunuyoruz…

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ Valisi Muammer Erol’da yaşanan deprem felaketinin ardından, iş dünyası başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin kenetlendiğini belirterek, “Üzüntüler, acılar, sevinçler insanlar tarafından paylaşılmak isteniyor. Bu bir ihtiyaç. Bu doğrultuda halkımızın depreme gösterdikleri ilgi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu doğrultuda İş dünyamız da gerekli duyarlılığı ve hassasiyeti göstermektedir. İşadamlarımızın ferdi desteklerinin yanı sıra işdünyamızın temsilcisi TOBB’nin de bu duyarlılığına Sayın Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu şahsında tüm Yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından, 500 Bin TL tutarındaki çeki Vali Muammer Erol`a verdi. Vali Erol da Kuseyri`ye TOBB’nin katkılarından dolayı bir plaket verdi.

 

 

 

 

Bu haber 1245 defa okundu.
Ekleme Tarihi :26.3.2010 14:22:20
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.