Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
K Belgeleri Duyuru
İhracat Verileri
Elazığ TSO Etkinlik Takvimi
e-bülten
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
"Topraksız Tarım ve Ekolojik Sera" Konferansı

Odamızın daveti üzerine Elazığ’a gelen ve Elazığ Valiliği başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları Odamız Konferans Salonunda "Topraksız Tarım ve Ekolojik Sera" konularında işadamları ve girişimcilere konferans verdi.

Konferansa Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, MÜSİAD Şube Başkanı Metin Bulut, ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Açık, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve işadamları katıldı.

Şekerdağ: Tarım, Elazığ için önemli bir sektördür…

Konferansın açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ Elazığ’ın önemli bir tarım potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, bu potansiyelin teknolojik gelişmeler ile desteklenmesi halinde üretim ve istihdam açısından önemli bir aşamaya gelineceğini ifade etti.

Başkan Şekerdağ konuşmasında; “Üç etrafı sularla çevrili olan Elazığ’ın, gerek toprak, gerekse iklim yönünden tarım için son derece elverişli imkanlara sahip olduğunu görmekteyiz. Özellikle seracılık alanında ilimizde sağlanacak gelişmeler yakın bir gelecekte Elazığ’ı çok önemli noktalara taşıyacaktır. Çünkü ilimizin coğrafi konumu itibarı ile sahip olduğu avantajların yanı sıra havaalanının hava limanına dönüştürülecek olması ve kargo taşımacılığı önemli fırsat sağlayacaktır. Bu düşüncelerle, sadece ülkemizin değil bugün artık dünyanın da en önemli tarım firmalarından biri haline gelen Dizayn Grubu ilimize davet ederek, bilgi birikimi ve deneyimlerinden istifade etmek istedik. Yoğun iş programına rağmen davetimize icabet eden Sayın Mirmahmutoğulları’na teşekkür ediyoruz.”dedi.

Mirmahmutoğulları: Projeleri finanse ediyoruz…

Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları da konuşmasında önce Dizayn Grup hakkında bilgiler verdi. Mirmahmutoğulları daha sonra Miracle firması bünyesinde uygulanan tarımsal faaliyetler ve uygulanan teknikler hakkında değerlindirmelerde bulundu. Grup olarak yürüttükleri beyin göçünü önleme projesi olan “Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücü” projesini de anlatan Mirmahmutoğulları, fikri ve projesi olanların şirketleri tarafından desteklendiklerini ve tüm proje giderlerini üstlendiklerini söyledi. Tarım, akışkanlar, boru ve ısı sistemleri hakkında dünyada söz sahibi olduklarını ve ar-ge çalışmaları ile sektörde lider durumda olduklarını belirtti. Topraksız tarım ve ekolojik sera uygulamaları ve elde edilen başarılar hakkında da bilgiler veren Mirmahmutoğulları katılımcıların çeşitli sorularını da cevaplandırdı.

Konferansın sonunda ETSO Meclis Başkanı Nuri Önal tarafından Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları’na plaket verildi.

Bu haber 2111 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.3.2010 16:53:34
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.