Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis toplantısı Meclis Başkanı Nuri Önal başkanlığında 10 Mart 2010 tarihinde yapıldı.

Toplantıya Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.A.Feyzi Bingöl ile Jeoloji Mühendisliği Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Murat İnceöz’de katıldılar.

Meclis Başkanı Nuri Önal Meclis Toplantısına geçmeden önce depremde hayatını yitirenler için Meclis Üyelerini Fatiha okumaya ve ardında saygı duruşunda bulunmaya davet etti.

Önal daha sonra yaptığı değerlendirmede; “Öncelikle yaşamış olduğumuz ve hepimizi derinden üzen Deprem Felaketi nedeniyle hepinize geçmiş olsun. Yüce Allah bir daha böyle felaketler halkımıza göstermesin. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, tüm yakınlarına da bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

Değerli arkadaşlar, Deprem felaketi yaşandı ama hayat devam ediyor. O yöremizde çok sayıda vatandaşımızın acil yardıma ve desteğe ihtiyaçları var. Bu doğrultuda Odamız Yönetim Kurulu tarafından Borsa ile müşterek bir yardım kampanyası başlatıldı. Tüm Oda ve Borsalara yazı gönderildi. Aynı zamanda Odalar Birliğinden de yardım kampanyasının tüm yurda yayılması hususunda destek talebinde bulunuldu. Umuyoruz kısa sürede önemli bir destek toplanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Meclis toplantılarımızın Mart ayı konuğu Üniversitemizin Sayın Rektörü Profesör Dr. Feyzi Bingöl. Yoğun mesaileri arasında Meclis Toplantımıza katıldıkları için kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Deprem ilimizin bir gerçeği. Bu konuda uzun süre çalışmalar yapan Rektörümüz ve hocalarımız bizleri bilgilendireceklerdir.”dedi.

F.Ü.Rektörü Prof.Dr.A. Feyzi Bingöl, Fırat Üniversitesinin Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve Başbakanlık Deprem Araştırma Merkezi ile birlikte konu hakkında ülkede yetkili ve bilimsel araştırma yapan tek kurum olduklarını söyledi. Bingöl konuşmasında, “İşin şov boyutunda çok sayıda insan çıkıyor ve değerlendirmeler yapıyor. Ama Üniversitemiz, Başbakanlık ve MAM bu konuda en yetkin üç kurumdur. Bu üç kurum müşterek olarak çalışıyoruz. 2003 Pülümür depremi ile başlayan, 2004 ve 2005 Sivrice depremleriyle devam eden Doğu Anadolu f            ay hattındaki aktiflik bize gösteriyor ki bu bölgede orta ölçekli depremler devam edecektir. Başta yerel yönetimler olmak üzere, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla vatandaşlarımızın bu duruma hazırlıklı olmaları gerekmektedir. TOKİ Başkanımızın da ifade ettiği gibi popülist yaklaşımlar ve oy kaygısı ile kentlerde gecekondulaşmaya ve çarpık kentleşmeye müsaade edilmemelidir. Bu durum Elazığ başta olmak üzere Ülkemizin geneli için uyulması gereken bir gerçektir. Çünkü Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hattında her zaman bir deprem beklememiz mümkün. Ama buradaki enerji birikimine göre herhangi bir deprem tarihi belirlememiz çok zor. Vatandaşlarımızın, yerel yöneticilerin ve özellikle Afet Yönetimi Merkezi Başkanlığının kurallara uymaları ve hazırlıklı olmaları önem taşıyor.”dedi.

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Görevlisi Doç. Dr Murat İnceöz, Elazığ'da orta büyüklükteki depremlerin olacağını belirterek, vatandaşların buna hazırlıklı olması gerektiğini söyleyerek konu hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 1824 defa okundu.
Ekleme Tarihi :11.3.2010 13:58:59
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.