Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ İş Kadınları Derneği ve Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, "Kadının Toplumdaki Yeri" konulu bir panel düzenlendi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda düzenlenen panele, Vali Muammer Erol, Belediye Başkan Vekili Atik Birici, ETSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve çok sayıda bayan girişimci ile davetliler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, kadının girişimciliğini artırılmasında birlikte çalışmanın önemli olduğunu vurgulayarak, geçmiş yıllara göre bu konuda daha fazla umutlu olduğunu söyledi.

Törende bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevik Özlü’de ilimizde bayan girişimci sayısının artırılması hususunda Elazığ TSO olarak büyük destek verdiklerini belirterek, “Odamız hizmet binasının 5. Katını bu amaçla bayan girişimcilerimiz için düzenlemiş bulunuyoruz. Burada yıl boyunca düzenlenecek sergi ve kermeslerin dışında eğitim ve toplantı imkanları da bulunmaktadır. Atıl iş gücü durumunda olan bayanlarımızın iş dünyası içerisinde yerlerini almaları hususunda Oda olarak bundan sonrada elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”dedi.

Başkanlığını Prof. Dr. Yasemin Açık`ın yaptığı Kadının Toplumdaki Yeri konulu panelde, "Göçler ve Kadınlara Etkileri" konusunda Yrd. Doç. Dr. İlknur Öner bilgiler verdi.

Kadına Yönelik Şiddet konusunda bilgiler veren Doç. Dr. Erhan Deveci, eşler arasında hangi diziyi seyredeceğiz konusunda çıkan tartışmanın şiddete dönüştüğünü söyledi.

Medeni Kanun ve Kadın Hakları ile ilgili sunum yapan Baro Başkanı Av. Rüstem Septioğlu, başörtü yasağının da bayanlara uygulanan bir haksızlık olduğunu savundu.

Bir başarı öyküsünde ise, İş Kadını Münevver Öztekin "Başarı Öyküsünü" anlattı.

Bu haber 1708 defa okundu.
Ekleme Tarihi :8.3.2010 10:38:56
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.