Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Elazığ TSO’yi ziyaret eden Defterdar Özyünlü:

Bu ülkenin aydınlığında sizlerin vergisi var…

Her yıl 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanan vergi haftası kutlamaları çerçevesinde Elazığ Defterdarı Rıfat Özyünlü, Defterdar Yardımcısı İskender Polat, Hazar Vergi Dairesi Müdürü Menaf Taşçı, Harput Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Bağsız, Muhasebe Müdürü Nadir Adır ve Milli Emlak Müdürü Saime Özdemir SOYLU Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ’ı makamında ziyaret ettiler. 

Burada konuşan Elazığ Defterdarı Rıfat Özyünlü, Vergi Haftası münasebetiyle ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek; “Sayın Valimizi ziyaretimizin ardından sivil toplum kuruluşlarının ziyaretlerini Elazığ Ticaret ve Sanayi Odamızla başladık. Oda Yönetim Kurulu ile sürekli iyi ilişkiler ve diyalog halindeyiz. Bu ilişkilerimizin daha da geliştirilmesinin yanı sıra toplumumuzda vergi bilincini oluşturmak için bu hafta içinde bir dizi etkinliklerimiz olacak.Özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerimize küçük yaşlarda vergi bilincini oluşturmak için okullarımızda eğitim faaliyetleri düzenleyeceğiz. Defterdarlığımız tarafından hazırlanan ‘bu ülkenin her ışığında sizin verginiz var.’, ‘bu ülkenin her aydınlığında sizin verginiz var.’, ‘vergi çocuklarınızın gelecek teminatıdır.’ Sloganlarıyla vergi vermeyi gündemde tutmayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızda Elazığ TSO’nun destekleri büyük önem taşıyor. Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerinin bizlere göstermiş oldukları ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ’da Elazığ Defterdarlığının ve bağlı tüm birimlerinin Oda üyelerine ve Elazığ esnafına gösterdikleri yakın ilgiye teşekkür etti. Başkan Şekerdağ konuşmasında, “Kamu hizmetlerinin vazgeçilemez en önemli kaynağı vergidir. Vergi, kalkınmanın temeli, en kutsal vatandaşlık görevidir. Vergi sadece kaynak değil, aynı zamanda gelir dağılımı, sermaye, yatırım, tasarruf ve fiyatlara da müdahale aracıdır.

Ödenen her vergi, mükellefimizin vatan ve milletine duyduğu sevgi ve saygının, güvenin, milli ahlak ve kültürünün de bir göstergesidir. Bu anlamda toplumumuzun tüm kesimlerinde gereken vergi bilincinin oluşturulması ve yurttaşlarımızda vergi vermenin alışkanlık haline getirilmesi amacıyla, kutlanan vergi haftasının önemi büyüktür.

Bu düşüncelerle nazik ziyaretinizden dolayı camia olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

Bu haber 1786 defa okundu.
Ekleme Tarihi :24.2.2010 11:28:02
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.