Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ TSO’da pişmiş toprak mamul tasarım, üretim ve pazarlama paneli Elazığ Valiliği ve Fırat Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşen panel Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Elazığ’ın toprak çeşitliliği, bu toprakların endüstride kullanılabilirliği, gıda paketleme ve sanatsal tasarımda verimliliği, bunların pazarlama durumun un ele alındığı panelde, Elazığ ve çevresinde çömlekçilik sanatının sürdürülebilmesi için eleman ve altyapı durumunun değerlendirilmesi ve hammadde potansiyeli konu alındı.

Konuşmacılar çömlekçilik sanatının yok olduğunu ancak bazı köylerin toprak açısından potansiyelinin iyi noktada olduğunu  geleneğin korunması ve yaşatılması gerektiğini vurguladılar.

Panel bitiminde değerlendirme yapan sayın valimiz Muammer EROL  panelin Ticaret ve Sanayi Odasında yapılmasının özel bir öneminin olduğunu belirtti. Erol doğal ürünlerin paketlenmesinde diğer yöntemlerle üretilen kapların birleştirilmesinden yeni bir Pazar oluşturulabileceği ve bu toplantınında  meşaleyi tutuşturacak bir kıvılcım olduğunun ilinmesi gerektiğini önemle vurguladı.

Bu haber 1451 defa okundu.
Ekleme Tarihi :10.2.2010 15:19:41
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.