Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Almanya, Elazığ Uçak Seferleri

Almanya’nın beş ayrı noktasından Elazığ’a uçak seferleri Nisanda başlıyor…

Odamızı ziyaret ederek Meclis Başkanı Nuri Önal ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir görüşme yapan Öger Türk Tur Müdür Yardımcısı Aykut Öger ve Öger Türk Tur Türkiye Müdürü Adil Serim Almanya’nın beş ayrı noktasından Elazığ’a karşılıklı uçak seferlerinin düzenleneceği müjdesini verildiler.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Öger Türk Tur Türkiye Müdürü Adil Serim “Almanya’daki yolcularımızı Elazığ’a, Elazığ ve çevresindeki yolcularımızı da Almanya’nın beş ayrı noktasına taşıyacağız. Bizler yalnızca yaz aylarında değil, yılın 52 haftasında Elazığ’a uçuşlar gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda da sizlerden özellikle tanıtım konusunda destek bekliyoruz. Türkiye’de ki iş adamlarımızı Almanya’ya, Almanya ve Avrupa’daki iş adamlarımız da Elazığ ve Bölge’ye taşıyacağız. Sonuçta sadece burada yaşayan gurbetçilerimizi taşıma gayretinde olmamız bizler için yeterli değil, her ne kadar olaya hizmet bakımından bakıyorsak da sonuçta bizlerde bir ticari işletmeyiz ve olaya ticari de balkıyoruz. Almanya büyük bir fuar ülkesi ve iş adamlarımız ve sanayicilerimiz artık İstanbul ve Ankara’dan aktarmalı uçuşlar yapmaktansa direkt olarak Almanya’ya uçuş gerçekleştirecekler bu onlar için bir fırsat. Köln, Stuttgart, Hannover, Frankfurt ve Berlin uçuşlarımız bu anlamda işadamları için önemli bir fırsat olacak.’dedi

Önal: Bölge için önemli bir hizmet

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nuri Önal’da ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Elazığ çevresi çok geniş bir hinterlanda hitap ediyor. Yaklaşık 4 milyon nüfusun bulunduğu Elazığ merkezli bölgede Avrupa’nın bir çok ülkesinde gurbetçi vatandaşlarımız yaşamaktadır. Böylesine yoğun bir nüfusun yaşadığı ve neredeyse her haneden birkaç bireyin Avrupa’da yaşadığı bir bölge için öyle ümit ediyorum ki bu uçuşlar beş yerine 10 olacaktır.”dedi.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Turhan ile Y.Zeki Kılışçı’da, Elazığ havaalanının yeni pistinin hizmete girmesi ile Elazığ’ın bölgede son derece önemli bir haline geldiğini ve önümüzdeki süreç içerisinde ilin cazibe kent konumunun ekonomik gelişme anlamında öne çıkacağını belirttiler.

Bu haber 1487 defa okundu.
Ekleme Tarihi :15.1.2010 12:16:17
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.