Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
ÖNAL: Elazığ’ı el birliği ile kalkındıracağız

Odamızın 2010 yılı ilk Meclis Toplantısı medya mensuplarının katılımı ile yapıldı

11 Ocak 2009 tarihinde yapılan Elazığ TSO Meclis Toplantısının konuğu medya mensupları ile Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık oldu…

Toplantını açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Başkanı Nuri Önal, 2009 yılı içerisinde yapılan Meclis Toplantılarına ilin yöneticileri ile kanaat önderlerinin davet edildiğini belirterek, 2010 yılının ilk Meclis Toplantısına da Medya mensupları ile Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Prof.Dr.Yasemin Açık’ın davet edildiğini söyledi.

Önal açıklamasında, “2009 yılını tamamlayıp 2010 yılını girmiş bulunuyoruz. 2010 yılının bu ilk Meclis Toplantısında Siz değerli Basın Mensupları ile bir arada olmak istedik. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. 2009 yılı içerisinde Meclisimiz 11 kez toplanmış ve başta Odamız üyeleri olmak üzere İlimiz için önemli görüşmeler ve kararlar alınmıştır.  Meclis Toplantılarımıza Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, ekonomi ve sanayi ile ilgili kurum ve birimlerin yetkilileri davet edilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuş ve beklentilerimiz dile getirilmiştir.

 2010 yılının ilk Meclis toplantısını bugün gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile öncelikle bu hizmet dönemi içerisinde, Odamızın tüm etkinlik ve çalışmalarına katılan ve tüm üyelerimizle halkımızın bilgilendirilmesine ciddi manada katkı sağlayan tüm medya mensuplarıma kalbi şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Odamız gibi aslında bir kamusal hizmet sunan medyamızın özverili çalışmalarının ve ilimizin kalkınma ve gelişme sürecine katkılarının 2010 ve sonraki dönemlerde de devam edeceğinden şüphemiz yoktur. 2010 yılı aynı zamanda Odamızın kuruluşunun da 90’nıncı yılıdır. Odamız Yönetim Kurulu ile birlikte bu doğrultuda strateji ve vizyon toplantıları yaparak Odamızın üyelerimize ve tüm halkımıza yönelik çalışma prensipleri ve hizmetlerini yeniden gözden geçiriyoruz. Kalıcı, insan odaklı, geleceğe endeksli ve yapıcı hizmet ve faaliyetler önceliğimizi oluşturmaktadır.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 1920 yılından beri ilimizin saygın ve aydınlık yüzü olarak toplum içerisinde büyük saygı gören ve halkın önemli beklentileri olan bir kurumudur.

Bu sorumluluk ve beklentiler hedeflerimizi belirlemede önceliğimiz olmaktadır.

Bu vesile ile, 1920 yılından bugüne kadar, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın her kademesinde emeği geçmiş insanları büyük bir saygı ve hürmet ile karşılıyorum. Bu süreçte vefat edenleri ise bir kez daha rahmetle anıyorum.

Büyük sıkıntıların yaşandığı, dünya ve Ülkemiz coğrafyasında, son derece müstesna bir yeri olan Elazığ’ın, sorunlarını aşma, kalkınma ve gelişmede hak ettiği noktaya ulaşması için sadece kurumların değil birey olarak ta sorumluluklarımız olduğunu ifade etmek istiyorum. 2010 yılının bu anlamda ilimiz açısından başlangıç yılı olmasını temenni eder;

Bu duygularla; 2010 yılının sağlık, mutluluk ve huzur getirmesi temennisiyle, Saygılar sunarım.”dedi.

Toplantıda söz alan Gazeteci Yazar Hüseyin Keskin, Oda’nın 2009 yılında Elazığ için önemli çalışmalar yaptığını belirterek, esnafın büyük sıkıntılar içerisinde olduğunu bu nedenle başta ticaret kesmi olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin Elazığ TSO’dan önemli beklentileri olduğunu söyledi.

Yazar Şükrü Kacar’da toplantıda bir değerlendirmede bulunarak, ilin öncelikle sorumluluk sahibi insanlara destek olması ve yapıcı eleştirilerde bulunması gerektiğini söyleyerek, “Sayın Başkan Şekerdağ, hafta sonu yapılan Lobi çalışmalarında çok etkileyici bir sunu ile Elazığ’ın dünü ve bugününü resimledi. Yarınlar için ise yapılacaklarla ilgili önemli anekdotlar sundu. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ilimiz açısından son derece önemli bir kuruluş. Bu kuruluşta görev alanların bu önemli sorumluluk içerisinde hareket ediyor oluşu bizleri sevindirmekte ve yarınlar açısından umutlandırmaktadır.”

Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Prof.Dr. Yasemin Açık ise, Elazığ TSO Meclis Üyeleri ile tanışma şansını kendilerine verdiği için Meclis Başkanı Önal’a teşekkür ederek, “Ben bir önceki dönemde Kadın Girişimciler Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak görev almıştım. Bu dönem arkadaşlarımızın teveccühü ile bir dönem başkanlık yapma görevi verildi. Bu görevi ve süreci sizlerle birlikte en iyi şekilde değerlendirip özellikle İlimizdeki bayan girişimci sayısını artırmak ve çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Bu konuda bizlere destek ve yardımlarınızın en üst düzeyde olacağından şüphemiz bulunmamaktadır. Toplantıya katılarak sizlerle tanışma imkanı verdiği için Sayın Meclis Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

Meclis Toplantısında, 2009 faaliyetleri ana başlıkları itibarı ile, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ejder Açıkkapı tarafından okundu.

Toplantıda daha sonra Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ basın mensuplarının çeşitli sorularını cevaplandırarak değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 1541 defa okundu.
Ekleme Tarihi :12.1.2010 15:36:12
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.