Açılış Sayfam Yap   |   Sık kullanılanlara ekle  |  
Online Hizmetler
Kobi Bilgi Sistemi
Elazığ TSO TV
Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu Görev Bölümü Yaptı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 2008 yılında kuruluşu gerçekleştirilen “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu”nun ardından, Odamız tarafından yapılan çalışma ile 10 Eylül 2008 tarihinde Sayın Remziye Can başkanlığında Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu kurulmuş olup, bu kurul bir yıl süre ile görev yapmıştır.

Kurulun görev süresinin 10 Eylül 2009 tarihinde dolması nedeniyle Odamız tarafından yeni bir çalışma yapılmış ve önceki dönemde görev yapan Kadın Girişimcilere yeni bayan girişimcilerde katılarak 2010 döneminde görev yapacak yeni yönetim çalışmaları başlatılmıştır.

Bu doğrultuda yeni dönemde Kadın Girişimciler Kurulunun etkinliğinin daha da artırılması için yeni üyelerin davet edildiği, Sayın Remziye Can’a Odamızda bildirilmiştir.

Yeni dönemde Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olarak görev alamayacağını anlayan Sayın Can, Elazığ Kadın Girişimciler Kurulunun yeni yönetiminin belirleneceği toplantı öncesi bir açıklama yaparak TOBB Kadın Girişimciler Kurulundan istifa ettiğini açıklamıştır. TOBB Elazığ’da Kadın Girişimciler Kurulu ile ilgili herhangi bir atama yada görevlendirme yapmadığı için Birlikten bu tür bir istifanın da söz konusu olamayacağı kamuoyunun malumudur.  Dolayısı ile Sayın Can, bir dönemliğine seçilmiş ve görev süresi 10 Eylül 2009 tarihinde sona ermiştir. Bu dönem içerisinde değerli zamanlarını ayırarak çalışmalar yapan Sayın Can ve kurulda görev yapan tüm Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

24 Aralık 2009 tarihinde Elazığ TSO Meclis Salonunda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Şekerdağ başkanlığında bir araya gelen Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu 2010 dönemi için görüş alış verişinde bulunarak yeni yönetim kurulunu belirlemiştir.

Toplantıda bir değerlendirme yapan Başkan Şekerdağ, “Elazığ’da bayan girişimci sayısını artırarak ekonominin içerisine katma hususunda Oda olarak her türlü işbirliği ve desteğe hazırız. Kadın Girişimciler Kurulunda görev yapan tüm arkadaşlarımız bunun bir hizmet ve bayrak yarışı olduğunu, kimseye unvan yada makam kazandırma çabası olmadığını bilinmesini istiyoruz. Bu kurumlar ilelebet kimseye tahsis edilmiş değildir. Gönüllük esasına göre hizmet yapmak isteyen herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır. Bu düşüncelerle yeni dönemde görev yapacak olan tüm Kadın Girişimcilerimize başarılar diliyorum.”dedi.

Prof.Dr. Yasemin Açık ise yaptığı değerlendirmede, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın destek ve katkıları ile yönetimi yeniden belirlenecek olan Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu’nun 2010 yılında Elazığ’da kadın girişimciliğinin özendirilmesi başta olmak üzere çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler içerisinde olacaklarını söyledi.

Toplantıya katılarak söz alan Kadın Girişimciler de yeni dönem için görüş ve önerilerini dile getirerek 2010 yılının daha programlı ve hazırlıklı bir şekilde planlaması için kısa süre içerisinde birkaç toplantı yapılarak faaliyetlerin ve tarihlerinin belirlenmesi önerisinde bulundular.

Toplantı sonrası Elazığ Kadın Girişimciler Kurulu kendi aralarında yaptıkları toplantı ve değerlendirme sonucunda Prof.Dr. Yasemin Açık’ı başkan olarak seçmişlerdir.

Elazığ Kadın Girişiciler Kurulu görev dağılımı sonrasında şu şekilde oluşmuştur:

1-Prof.Dr. Yasemin AÇIK                         Başkan

2-Oya DÜŞMEZ                                       Başkan Yardımcısı

3-Ebru İSPİR                                          Başkan Yardımcısı

4-Gülay KÜÇÜK                                      Sekreter

5-Tülay UYGUR                                       Sayman

6-Nihal Çiçek AYDUR                               Basın ve Tanıtım Sorumlusu

7-Ayşe SEYREK AKÇAN                           Proje Koordinasyon Sorumlusu

8-Mehtap KESER                                    Halkla İlişkiler Sorumlusu

9-Dilek SOYUYÜCE                                 KOBİ Destek ve Hibe Prog.Bilg. Sorumlusu

10-Yrd.Doç.Dr.A.Ferdane OĞUZÖNCÜL    Yazı İşleri Sorumlusu

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası

Bu haber 2553 defa okundu.
Ekleme Tarihi :25.12.2009 15:13:24
Akredite Oda ve ElazigTSO LogosuTOBBİŞKURElazığ Ticaret BorsasıFKAKOSGEBTSEFırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi


Adres: Cumhuriyet Mah. Korg.Hulusi Sayın Cad. No:117 /Elazığ
Telefon: 444 3594 - 0(424)218 3500   Faks:0(424)218 9690
URL: www.elazigtso.org.tr    e-posta:elazigtso@elazigtso.org.tr

ElazığTSO Bilgi İşlem 2013©Odamız Sosyal Medya Hesapları
facebook
twitter instagram best counterMustafa ULAŞ tarafından geliştirilmiştir.